Dempo (A Powerfull Bootrap Layout Builder Theme) (3.1.0) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Search
pt: Buscar

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Font
pt: Fonte

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Basic
pt: Básico

en: RSS Feed
pt: Feed RSS

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Content Above
pt: Conteúdo Acima

en: Content Below
pt: Conteúdo Abaixo

en: Pagination
pt: Paginação

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Footer Top
pt: Topo do Rodapé

en: Branding
pt: Marca

en: Last page
pt: Última página

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: First page
pt: Primeira página

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key

en: Tabs display toggle
pt: Alternância de exibição de abas

en: Hero (full width)
pt: Hero (largura total)
