Dempo (A Powerfull Bootrap Layout Builder Theme) (4.0.3) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Basic
id: Dasar

en: RSS Feed
id: Umpan RSS

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Permalink
id: Link permanen

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Content Above
id: Konten Di Atas

en: Content Below
id: Konten Di Bawah

en: Footer Bottom
id: Bagian Bawah Footer

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Footer Top
id: Bagian Atas Footer

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Primary menu
id: Menu utama

en: First page
id: Halaman pertama

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
