Dempo (A Powerfull Bootrap Layout Builder Theme) (4.0.6) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Basic
fr: Basique

en: Banner
fr: Bannière

en: RSS Feed
fr: Flux RSS

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Permalink
fr: Permalien

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Custom CSS
fr: CSS personnalisée

en: Content Above
fr: Avant contenu

en: Content Below
fr: Après contenu

en: Footer Bottom
fr: Bas du pied de page

en: First Sidebar
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer Top
fr: Haut du pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Navbar
fr: Barre de navigation

en: First page
fr: Première page

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Tabs display toggle
fr: Activer/désactiver l'affichage des onglets

en: Hero (full width)
fr: Hero (pleine largeur)
