Dempo (A Powerfull Bootrap Layout Builder Theme) (4.0.6) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Basic
fa: پایه

en: RSS Feed
fa: خوراک RSS

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Permalink
fa: واصلی ثابت

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Last page
fa: صفحۀ آخر
