Designs (1.0.1) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Remove
it: Elimina

en: More
it: Altro

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Text
it: Testo

en: Create
it: Crea

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Items
it: Elementi

en: Textfield
it: Campo testo

en: Current
it: Corrente

en: Attributes
it: Attributi

en: Last
it: Ultimo

en: Rows
it: Righe

en: Exposed Filters
it: Filtri visualizzati all'utente

en: Hidden
it: Nascosto

en: First
it: Primo

en: Entity
it: Entità

en: Empty
it: Vuoto

en: on
it: il

en: Select
it: Scegliere

en: Pager
it: Paginazione

en: Setting
it: Configura

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: off
it: di sconto

en: Invalid display id @display
it: Scorretto id visualizzazione @display

en: Uri
it: URI

en: Boolean
it: Booleano

en: Absolute
it: Assoluto

en: Field formatter
it: Formattatore del campo

en: No field is displayed.
it: Nessun campo visualizzato.

en: No field is hidden.
it: Nessun campo nascosto.

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Parents for @title
it: Genitori di @title
