Designs (1.0.1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Remove
tr: Kaldır

en: More
tr: Devamı

en: Number
tr: Sayı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Core
tr: Çekirdek

en: Views
tr: Görünümler

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Create
tr: Oluştur

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Items
tr: Öğeler

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Current
tr: Şu anki

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Last
tr: Son

en: Rows
tr: Satırlar

en: Exposed Filters
tr: Kullanıcıya açık Süzgeçler

en: Template
tr: Şablon

en: Hidden
tr: Gizli

en: Token
tr: Simge

en: First
tr: Birinci

en: Entity
tr: Nesne

en: Empty
tr: Boş

en: Select
tr: Seç

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Setting
tr: Ayarlar

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Invalid display id @display
tr: Geçersiz ekran id @display

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Field formatter
tr: Alan biçimleyici

en: No field is displayed.
tr: Gösterilen alan yok.

en: No field is hidden.
tr: Gizlenmiş bir alan yok.

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Parents for @title
tr: @title için üst ögeler
