Designs (1.0.3) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Remove
ar: حذف

en: More
ar: المزيد

en: Number
ar: رقم

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Menu
ar: القائمة

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: التنسيق

en: Create
ar: أنشئ

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Block
ar: الصندوق

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Items
ar: أخبار

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Current
ar: الحالي

en: Attributes
ar: سمات

en: Rows
ar: صفوف

en: Exposed Filters
ar: المرشحات المكشوفة

en: Template
ar: القالب

en: Hidden
ar: مخفي

en: Entity
ar: الكيان

en: Empty
ar: فارغ

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Setting
ar: إعداد

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Uri
ar: عنوان الUri

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: Field formatter
ar: منسق الحقل

en: No field is displayed.
ar: لا يوجد أي حقل معروض.

en: No field is hidden.
ar: لا يوجد أي حقل مخفي.

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Parents for @title
ar: أصل @title
