Devel Snippet (8.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Edit
ur: تدوین

en: Name
ur: نام

en: ID
ur: شناخت
