Demo Framework (8.x-2.0-beta11) - en to sv translation catalogue (114 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Body
sv: Brödtext

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Subject
sv: Ämne

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Latest Articles
sv: Senaste artiklar

en: Article
sv: Artikel

en: Comments
sv: Kommentarer

en: More
sv: Mer

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Links
sv: Länkar

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Background
sv: Bakgrund

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Icon
sv: Ikon

en: Add
sv: Lägg till

en: Teaser
sv: Ingress

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Picture
sv: Bild

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Warning!
sv: Varning!

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Off
sv: Av

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Comment
sv: Kommentar

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Advanced
sv: Utökad

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Text color
sv: Textfärg

en: All files
sv: Alla filer

en: Send to
sv: Skicka till

en: Logout
sv: Logga ut

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Browse
sv: Bläddra

en: French
sv: Franska

en: Spanish
sv: Spanska

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Map
sv: Karta

en: Alignment
sv: Placering

en: author
sv: författare

en: Buttons
sv: Knappar

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Slide
sv: Glida

en: Tabs
sv: Flikar

en: File does not exist.
sv: Fil finns inte.

en: medium
sv: mellan

en: Apply
sv: Applicera

en: small
sv: liten

en: Copy
sv: Kopiera

en: Menus
sv: Menyer

en: Services
sv: Tjänster

en: Service
sv: Tjänst

en: Administrator
sv: Administratör

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Tab Title
sv: Fliktitel

en: My account
sv: Mitt konto

en: Offset
sv: Kompensera

en: Featured
sv: Framhävd

en: Headline
sv: Rubrik

en: Account
sv: Konto

en: Notification
sv: Avisering

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Sales
sv: Försäljning

en: Creator
sv: Upphovsman

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: The specified file %name could not be uploaded.
sv: Den angivna filen %name kunde inte laddas upp.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Administrative title
sv: Administrativ titel

en: Library
sv: Bibliotek

en: My Account
sv: Mitt konto

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Recent content
sv: Nyligen uppdaterat innehåll

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Asc
sv: Stigande

en: Geofield
sv: Geofält

en: Master
sv: Huvud

en: Get the actual content from a content revision.
sv: Erhåll det nuvarande innehållet från en versions innehåll.

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: A boolean indicating whether the node is published.
sv: En boolesk som anger huruvida noden publicerats eller ej.

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
sv: Ange en kommaseparerad lista. Till exempel: Stockholm, Lilla Edet, "Linköping, Östergötland"

en: Recent content.
sv: Nytt innehåll.
