Demo Framework (8.x-3.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: tags
ur: اصناف

en: Forms
ur: فارم

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Latest Articles
ur: تازہ ترین مضامین

en: Article
ur: مضمون

en: Comments
ur: تبصرے

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Search
ur: تلاش

en: Label
ur: عنوان

en: Text
ur: متن

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Code
ur: کوڈ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: French
ur: فرانسیسی

en: Spanish
ur: ہسپانوی

en: Blocks
ur: بلاکس

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
