Diba carousel (8.x-1.6) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Content types
ru: Типы материалов

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Description field
ru: Поле описания

en: Content type
ru: Тип материала

en: Published
ru: Опубликовано

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Sticky at top of lists
ru: Закреплять вверху списков

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Random
ru: Случайно

en: Publishing options
ru: Настройки публикации

en: Order by
ru: Сортировка по

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Title field
ru: Заголовок полей

en: Image field
ru: Поле изображения

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Link field
ru: Поле ссылки
