Diba carousel (8.x-1.8) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Content
it: Contenuto

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Description field
it: Campo descrizione

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Contains
it: Contiene

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Random
it: Casuale

en: Publishing options
it: Opzioni di pubblicazione

en: Greater than
it: Maggiore di

en: Less than
it: Minore di

en: Order by
it: Ordina per

en: More link
it: Link altro

en: More link text
it: Testo del link Continua

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Greater than or equal
it: Maggiore o uguale di

en: Less than or equal
it: Minore o uguale di

en: Image style
it: Stile immagine

en: Link field
it: Campo del link
