Diff (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Content type settings
da: Indstillinger for indholdstype

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: Content type
da: Indholdstype

en: Not found
da: Ikke fundet

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Fields
da: Felter

en: Found
da: Fundet

en: Hidden
da: Skjult

en: Key
da: Nøgle

en: Revert
da: Gendan

en: Empty
da: Tom

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Select different revisions to compare.
da: Vælg versioner til sammenligning

en: No visible changes
da: Ingen synlige ændringer

en: Your settings have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Plugins
da: Udvidelsesmoduler

en: simple
da: simpel

en: Space
da: Mellemrum

en: About
da: Om

en: Compare revisions
da: Sammenlign versioner

en: Comma (,)
da: Komma (,)

en: Semicolon (;)
da: Semikolon (;)

en: Uses
da: Bruger

en: Title: @title
da: Titel: @title

en: Compare
da: Sammenlign

en: Comparing two revisions:
da: Sammenligner to versioner:

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
da: Med versioner kan du se forskellene mellem flere udgaver af dit indhold og gendanne tidligere versioner.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title
