Diff (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Cancel
tr: İptal

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Content type settings
tr: İçerik türü ayarları.

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Update
tr: Güncelle

en: Format
tr: Biçim

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Fields
tr: Alanlar

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Found
tr: Bulunan

en: Hidden
tr: Gizli

en: Key
tr: Anahtar

en: Revert
tr: Geri al

en: Empty
tr: Boş

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Plugins
tr: Eklentiler (plugin)

en: simple
tr: basit

en: Space
tr: Boşluk

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: About
tr: Hakkında

en: Comma (,)
tr: Virgül (,)

en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

en: Uses
tr: Kullanım

en: Title: @title
tr: Başlık: @title

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Entities
tr: Nesneler (entity)

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Revision comparison
tr: Revizyon karşılaştırması

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: @langname revisions for %title
tr: %title için @langname sürümleri
