Diff (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Theme
ro: Temă

en: Layout
ro: Prezentare

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Navigation
ro: Navigator

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Key
ro: Cheie

en: Revert
ro: Revenire

en: Empty
ro: Gol

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: Space
ro: spațiu

en: About
ro: Despre

en: Admin
ro: Administrator

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Entities
ro: Entități

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: You have unsaved changes.
ro: Aveți modificări nesalvate

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
ro: Reviziile vă permit să urmăriți diferențele dintre versiuni multiple ale conținutului dumneavoastră și să reveniți la o versiune mai veche.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă
