Diff (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Update
id: Perbarui

en: Theme
id: Tema

en: Layout
id: Tata letak

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Filter
id: Saring

en: Fields
id: Bidang isian

en: Navigation
id: Navigasi

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Key
id: Kunci

en: Revert
id: Kembali

en: Empty
id: Kosong

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Plugins
id: Plugin

en: Space
id: Ruang kapasitas

en: Field Type
id: Jenis field

en: About
id: Tentang

en: Admin
id: Administrator

en: Uses
id: Penggunaan

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Entities
id: Entitas

en: Full content
id: Konten lengkap

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Revision comparison
id: Perbandingan revisi

en: You have unsaved changes.
id: Anda mempunyai perubahan belum tersimpan.
