Digital Signage Framework (2.2.4) - en to it translation catalogue (65 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Priority
it: Priorità

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: No log messages available.
it: Nessun messaggio di log disponibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Schedule
it: Pianifica

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Count
it: Numero

en: Normal
it: Normale

en: Items
it: Elementi

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Desc
it: Disc

en: General
it: Generale

en: Example
it: Esempio

en: Ascending
it: Crescente

en: Duration
it: Durata

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: normal
it: normale

en: seconds
it: secondi

en: Style
it: Stile

en: Changed
it: Modificato

en: low
it: basso

en: high
it: alto

en: Apply
it: Applica

en: Simple
it: Semplice

en: Publish
it: Pubblica

en: Offset
it: Scostamento

en: Family
it: Cognome

en: Fonts
it: Caratteri

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: off
it: di sconto

en: expanded
it: espanso

en: Width x Height
it: Larghezza x Altezza

en: - All -
it: - Tutto -

en: Critical
it: Critico

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Master
it: Principale
