Digital Signage Framework (2.2.4) - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Priority
ro: Prioritate

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: No log messages available.
ro: Nu este disponibil niciun mesaj log.

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: High
ro: Ridicată

en: Low
ro: Joasă

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afişează

en: Display
ro: Afișaj

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Custom
ro: Personalizat

en: Count
ro: Contor

en: Items
ro: Articole

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Desc
ro: Descendent

en: Example
ro: Exemplu

en: Ascending
ro: Crescător

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: seconds
ro: secunde

en: Style
ro: Stil

en: Changed
ro: Schimbat

en: low
ro: scăzut

en: high
ro: înalt

en: Apply
ro: Aplică

en: Publish
ro: Publică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: - All -
ro: - Toate -

en: Critical
ro: Critic

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Entity Reference
ro: Referință entitate
