Digital Signage Framework (2.4.2) - en to ru translation catalogue (73 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Submit
ru: Отправить

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Priority
ru: Приоритет

en: Action
ru: Действие

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: No log messages available.
ru: В системном журнале нет сообщений.

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: High
ru: Высокий

en: Low
ru: Низкий

en: Schedule
ru: Расписание

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Display
ru: Отображение

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Refresh interval
ru: Интервал обновления

en: Custom
ru: Собственная

en: Count
ru: Количество

en: Normal
ru: Нормальный

en: Items
ru: Элементы

en: Desc
ru: По убыванию

en: General
ru: Общий

en: Example
ru: Пример

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: normal
ru: обычный

en: seconds
ru: секунд

en: Style
ru: Стиль

en: Schedules
ru: Расписание

en: Changed
ru: Изменение

en: low
ru: низко

en: high
ru: сильный

en: Apply
ru: Применить

en: Simple
ru: Простой

en: Complex
ru: Расширенная

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Offset
ru: Пропустить

en: Fonts
ru: Шрифты

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: off
ru: выкл

en: expanded
ru: развернуто

en: Platform
ru: Платформа

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Critical
ru: Критический

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Bulk update
ru: Массовое обновление

en: Hash
ru: Хэш

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность
