Digital Signage Framework (2.4.3) - en to id translation catalogue (57 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Priority
id: Prioritas

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Size
id: Ukuran

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Refresh interval
id: Rentang refresh

en: Custom
id: Tersuai

en: Count
id: Jumlah

en: Items
id: Item

en: General
id: Umum

en: Example
id: Contoh

en: Ascending
id: Menaik

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Entity
id: Entitas

en: Style
id: Gaya

en: Changed
id: Berubah

en: low
id: rendah

en: high
id: terang

en: Apply
id: Terapkan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Offset
id: Letak

en: Family
id: Famili

en: Platform
id: Perangkat

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Critical
id: Kritis

en: light
id: ringan

en: Add font
id: Tambah font

en: Edit font
id: Ubah font

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Asc
id: Urutan turun
