Digital Signage Framework (2.4.6) - en to pt translation catalogue (64 entries)

en: Title
pt: Título

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Priority
pt: Prioridade

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: No log messages available.
pt: Nenhuma mensagem de registro disponível.

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Schedule
pt: Agendar

en: Time
pt: Hora

en: View
pt: Ver

en: Display
pt: Exibição

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Custom
pt: Personalizado

en: Count
pt: Contar

en: Items
pt: Itens

en: Desc
pt: Decrescente

en: General
pt: Geral

en: Example
pt: Exemplo

en: Ascending
pt: Crescente

en: Duration
pt: Duração

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Escrito em

en: seconds
pt: segundos

en: Entity
pt: Entidade

en: Style
pt: Estilo

en: Schedules
pt: Agendamentos

en: Changed
pt: Alterado

en: low
pt: baixo

en: high
pt: alto

en: Apply
pt: Aplicar

en: Simple
pt: Simples

en: Publish
pt: Publicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Family
pt: Família

en: Fonts
pt: Fontes

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: expanded
pt: expandido

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Critical
pt: Crítico

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Automatic label
pt: Título automático
