Digital Signage Framework (2.4.7) - en to fa translation catalogue (61 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Priority
fa: اولویت

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: No log messages available.
fa: هیچ گزارشی در دسترس نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Display
fa: نمایش

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Count
fa: شمارش

en: Normal
fa: عادی

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: General
fa: عمومی

en: Ascending
fa: صعودی

en: Duration
fa: مدت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: normal
fa: معمولی

en: Entity
fa: عنصر

en: Style
fa: سبک

en: Schedules
fa: زمان‌بندی‌ها

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Simple
fa: ساده

en: Publish
fa: انتشار

en: Offset
fa: جابجایی

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Critical
fa: بحرانی

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
