DJoz (1.0.0) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Register
it: Registrati

en: Comments
it: Commenti

en: On
it: Acceso

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Preview
it: Anteprima

en: Views
it: Viste

en: Teaser
it: Anteprima

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Other
it: Altro

en: Button
it: Pulsante

en: Full
it: Completo

en: About
it: Informazioni

en: User account
it: Profilo utente

en: Search index
it: Indice di ricerca

en: Compact
it: Compatto

en: Pagination
it: Paginazione

en: Full comment
it: Commento completo

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Taxonomy term page
it: Pagina di un termine della tassonomia

en: Search result highlighting input
it: Highlighting dei risultati di ricerca

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: HTML Date
it: Data HTML

en: HTML Datetime
it: Data e ora HTML

en: HTML Month
it: Mese HTML

en: HTML Time
it: Ora HTML

en: HTML Week
it: Settimana HTML

en: HTML Year
it: Anno HTML

en: Default long date
it: Formato predefinito data lunga

en: Default medium date
it: Formato predefinito data media

en: Default short date
it: Formato predefinito data corta
