DJoz (1.0.0) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Register
nl: Inschrijven

en: Comments
nl: Reacties

en: On
nl: Aan

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Views
nl: Overzichten

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Off
nl: Uit

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Other
nl: Andere

en: Button
nl: Knop

en: Full
nl: Volledig

en: Services
nl: Diensten

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: About
nl: Over

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Search index
nl: Zoekindex

en: Pagination
nl: Paginering

en: Full comment
nl: Volledige reactie

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Taxonomy term page
nl: Pagina met taxonomietermen

en: Default Time
nl: Standaardtijd

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Fallback date format
nl: Fallback datumnotatie

en: Search result highlighting input
nl: Zoekresultaat uitlichten-invoer

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Media library
nl: Media-bibliotheek

en: HTML Date
nl: HTML datum

en: HTML Month
nl: HTML maand

en: HTML Time
nl: HTML tijd

en: HTML Week
nl: HTML week

en: HTML Year
nl: HTML jaar

en: HTML Yearless date
nl: HTML datum zonder jaar

en: Default long date
nl: Standaarddatum - lang

en: Default medium date
nl: Standaarddatum - middel

en: Default short date
nl: Standaarddatum - kort
