Document OCR (Optical Character Recognition) (1.0.0-alpha12) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Region
ar: المنطقة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Files
ar: الملفات

en: Active
ar: نشط

en: N/A
ar: غير موجود

en: Processor
ar: معالج

en: Processors
ar: المعالجات

en: General
ar: عام

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Basic
ar: الأساسي

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Task
ar: مهمة

en: Property
ar: الخاصية

en: Pending
ar: معلّق

en: Mapping
ar: إقران

en: Translate
ar: ترجمة
