Domain (8.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (75 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Updated
ro: Actualizat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Configuration saved.
ro: Configurația a fost salvată.

en: Off
ro: Oprit

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Domain
ro: Domeniu

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: Role
ro: Rol

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Pattern
ro: Model

en: Property
ro: Proprietate

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Member for
ro: Membru pentru

en: author
ro: autor

en: People
ro: Persoane

en: Blocked
ro: Blocat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: TRUE
ro: ADEVĂRAT

en: FALSE
ro: FALS

en: Permission
ro: Permisiune

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Sort direction
ro: Direcție de sortare

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: No people available.
ro: Nici o persoană disponibilă.

en: Find and manage people interacting with your site.
ro: Identificați și administrați utilizatorii sitului dumneavoastră.

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ro: Gestionați conturile de utilizator, rolurile și permisiunile.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Domain configuration
ro: Configurare domeniu

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut

en: Name or email contains
ro: Numele sau emailul conține
