Domain Access (8.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Scheme
da: Skema

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Updated
da: Opdateret

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Configuration saved.
da: Konfiguration gemt.

en: Off
da: Afbrudt

en: Roles
da: Roller

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Published
da: Udgivet

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Domain
da: Domæne

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Role
da: Rolle

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Pattern
da: Mønster

en: Property
da: Egenskab

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Make default
da: Gør til standard

en: Member for
da: Medlem i

en: author
da: forfatter

en: People
da: Personer

en: Blocked
da: Blokeret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Content Type
da: Indholdstype

en: TRUE
da: SAND

en: FALSE
da: FALSK

en: Permission
da: Tilladelse

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Editors
da: Redaktører

en: Domains
da: Domæner

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Redirect status
da: Omdirigeringsstatus

en: Default domain
da: Standarddomæne

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: Find and manage content.
da: Find og håndtér indhold.

en: No people available.
da: Ingen personer til rådighed.

en: Find and manage people interacting with your site.
da: Find og håndtér personer som bruger dit site.

en: Bulk update
da: Masseopdatering

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
da: Håndtér brugerkonti, roller og tilladelser.

en: Asc
da: Stigende

en: Domain configuration
da: Domænekonfiguration

en: With selection
da: Handling

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold

en: Name or email contains
da: Navn eller e-mail indeholder
