Domain Access (8.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (93 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Scheme
hu: Séma

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Off
hu: Ki

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Desc
hu: Csökk

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Role
hu: Szerepkör

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Pattern
hu: Minta

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Domain ID
hu: Domain azonosítója

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: author
hu: szerző

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Domain status
hu: Domain állapot

en: Domain switcher
hu: Domain váltó

en: Domain settings
hu: Domain beállítások

en: All affiliates
hu: Minden partner

en: Send to all affiliates
hu: Küldés minden partner oldalnak

en: Domains
hu: Domének

en: Affiliated content
hu: Partner tartalom

en: Domain Source
hu: Domén forrás

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Available on current domain
hu: Az aktuális domain alól elérhető

en: - All -
hu: – Mind –

en: Redirect status
hu: Átirányítási állapot

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Content count
hu: Tartalomszámláló

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Current domain
hu: Aktuális domain

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Domain server information
hu: Domain kiszolgáló információ

en: Domain configuration
hu: Tartománybeállítás

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

[ctx: With modules]
en: Domains
hu: Domének

[ctx: With modules]
en: Domain aliases
hu: Domén álnevek
