Domain Access (8.x-1.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (39 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Off
mr: बंद

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था
