Domain Access (8.x-1.0-alpha4) - en to th translation catalogue (32 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: ID
th: ไอดี

en: All
th: ทั้งหมด

en: Configuration saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Off
th: ปิด

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Domain
th: โดเมน

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: author
th: ผู้เขียน

en: People
th: บุคคล

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Not restricted
th: ไม่จำกัด
