Domain (8.x-1.0-beta3) - en to te translation catalogue (46 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Value
te: విలువ

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Item
te: అంశం

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Language
te: భాష

en: more
te: మరిన్ని

en: Enable
te: చేతనించు

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: all
te: అన్నీ

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Scheme
te: పథకం

en: Weight
te: భారం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Default
te: అప్రమేయం

en: All
te: అన్నీ

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Filter
te: వడపోయి

en: Last access
te: చివరి దర్శనం

en: Role
te: పాత్ర

en: Link text
te: లంకె పాఠ్యం

en: Ascending
te: ఆరోహణ

en: Descending
te: అవరోహణ

en: Member for
te: సభ్యుడుగా

en: People
te: ప్రజలు

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Permission
te: అనుమతి

en: empty
te: ఖాళీ

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »
