Domain (8.x-1.0-beta8) - en to cs translation catalogue (87 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Item
cs: Položka

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: all
cs: vše

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Scheme
cs: Schéma

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Default
cs: Výchozí

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Active
cs: Aktivní

en: Off
cs: Vypnuto

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Domain
cs: Doména

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Reversed
cs: Obráceně

en: Base path
cs: Cesta k webu

en: empty
cs: prázdné

en: Offset
cs: Posun

en: Domain status
cs: Stav domény

en: Domain record created.
cs: Doménový záznam vytvořen.

en: Edit domain record
cs: Upravit doménový záznam

en: Domain record updated.
cs: Doménový záznam aktualizován.

en: Delete domain record
cs: Smazat doménový záznam

en: Domains
cs: Domény

en: Unordered list of links
cs: Nečíslovaný seznam odkazů

en: Column
cs: Sloupec

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Route
cs: Cesta

en: Domain name
cs: Název domény

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Domain record
cs: Doménový záznam

en: Only one colon (:) is allowed.
cs: Je povolena pouze jedna dvojtečka (:).

en: The domain must not begin with a dot (.)
cs: Doména nesmí začínat tečkou (.)

en: The domain must not end with a dot (.)
cs: Doména nesmí končit tečkou (.)

en: Aliases
cs: Aliasy

en: Default domain
cs: Výchozí doména

en: Inspect
cs: Inspekce

en: Current domain
cs: Aktuální doména

en: Domain id
cs: ID domény

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: all languages
cs: všechny jazyky

en: Access inactive domains
cs: Přistupovat k neaktivním doménám

en: Edit any content on assigned domains
cs: Upravit jakýkoli obsah na přiřazených doménách

en: Delete any content on assigned domains
cs: Smazat jakýkoli obsah na přiřazených doménách

en: Publish content to any assigned domain
cs: Publikovat obsah na všechny přiřazené domény

en: Tokens related to domains.
cs: Tokeny související s doménami.

en: Domain URL
cs: URL domény

en: Tokens related to the current domain.
cs: Tokeny související s aktuální doménou.

en: Tokens related to the default domain.
cs: Tokeny související s výchozí doménou.

en: The domain name.
cs: Název domény.

en: Display all values in the same row
cs: Zobrazit všechny hodnoty ve stejném řádku

en: Domain path
cs: Cesta domény

en: Do not reassign
cs: Nepřeřazovat

en: View unpublished content on assigned domains
cs: Zobrazit nepublikovaný obsah na přiřazených doménách

en: Domain machine name
cs: Strojový název domény

en: The domain machine identifier.
cs: Strojový identifikátor domény.

en: Domain hostname
cs: Hostitel domény

en: The domain hostname.
cs: Hostitel domény.

en: HTTP_HOST request
cs: Požadavek HTTP_HOST

en: ALIAS: Using alias %id
cs: ALIAS: Používající alias %id

en: FALSE: Using default domain.
cs: FALSE: Používající výchozí doménu.

en: Domain server information
cs: Informace o doménovém serveru

en: First and last only
cs: Pouze první a poslední

en: Domain configuration
cs: Konfigurace domény

en: Group by column
cs: Seskupit podle sloupce

en: Group by columns
cs: Seskupit podle sloupců
