Domain (8.x-1.0-beta8) - en to ja translation catalogue (60 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Item
ja: 項目

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: all
ja: すべて

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Delete configuration
ja: 設定を削除

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Default
ja: デフォルト

en: Separator
ja: セパレーター

en: Active
ja: アクティブ

en: Off
ja: オフ

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Domain
ja: ドメイン

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Pattern
ja: パターン

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Token
ja: トークン

en: Domain ID
ja: ドメイン ID

en: Reversed
ja: リバースされた

en: Base path
ja: ベースパス

en: Server
ja: サーバー

en: empty
ja: 空

en: Offset
ja: オフセット

en: Domains
ja: ドメイン

en: Column
ja: カラム

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Sort direction
ja: 並べ替えの向き

en: Route
ja: ルート

en: Display type
ja: 表示形式

en: Inspect
ja: 検査

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: all languages
ja: 全ての言語

en: Use field template
ja: フィールドテンプレートを使用

en: Display all values in the same row
ja: すべての値を一行で表示

en: First and last only
ja: 最初と最後のみ

en: Column used for click sorting
ja: クリックでの並び替えに使用するカラム

en: Domain configuration
ja: ドメインの設定

en: Weight.
ja: ウェイト。

en: Group by column
ja: カラムでグループ分け

en: Group by columns
ja: カラムでグループ分け
