Domain 301 Redirect (8.x-1.0-alpha0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Domain
it: Dominio

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.
