Domain Lang (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Configure
ro: Configurează

en: Domain
ro: Domeniu

en: Site language
ro: Limba sitului

en: Languages not yet added
ro: Limbi ce nu au fost adăugate încă

en: URL language detection configuration
ro: Configurarea detectării limbii URL-ului

en: Session language detection configuration
ro: Configurarea detectării limbii sesiunii

en: @type language detection
ro: Detecția limbii @type

en: Existing languages
ro: Limbi existente

en: Add a new mapping
ro: Adaugă o mapare nouă

en: Browser language code
ro: Codul limbii browser-ului

en: Browser language detection configuration
ro: Configurarea detectării limbii browser-ului

en: No browser language mappings available.
ro: Nu sunt mapări pentru limba browser-ului.

en: The mapping for the %browser browser language code has been deleted.
ro: Maparea pentru codul limbii browser-ului %browser a fost ştearsă.

en: The browser language detection mapping for the %browser browser language code has been deleted.
ro: Maparea de detectare a codului de limba a browserului %browser a fost ștearsă.

en: Selected language configuration
ro: Configurarea limbii selectate

en: Language detection configuration saved.
ro: Configurările pentru detectarea limbii au fost salvate.

en: Customize %language_name language detection to differ from Interface text language detection settings
ro: Personalizați detectarea limbii %language_name pentru a diferi de setările de detectare a limbii textului interfeței

en: Weight for @title language detection method
ro: Greutate pentru metoda de detectare a limbii @title

en: Enable @title language detection method
ro: Activați metoda de detectare a limbii @title

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
ro: Pentru asigurarea interoperabilitătii, utilizați coduri de limbă asemănătoare celor <a href=":w3ctags">definite de W3C</a>. <em>Exemple: "en", "en-gb" și "zh-hant".</em>
