Domain Path Redirect (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Add redirect
hu: Átirányítás hozzáadása

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
hu: A lap átirányítása önmagára mutat. Ez egy végtelen ciklust eredményez.

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: Redirect users from one URL to another.
hu: Átirányítja a felhasználókat egy webcímről egy másikra.

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: Domains
hu: Domének

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Redirect status
hu: Átirányítási állapot

en: Status code
hu: Állapotkód

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
hu: További információ a HTTP átirányítás állapotkódjairól: <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: The redirect has been saved.
hu: Az átirányítás elmentve.

en: The source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
hu: %source forrásútvonal már át van irányítva. <a href="@edit-page">A meglévő átirányítás szerkesztése</a>.

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
hu: Biztosan törölhető %source átirányítása %redirect címre?

en: Redirect type
hu: Átirányítás típusa

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Add URL redirect
hu: Webcím átirányítás hozzáadása

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: Edit URL redirect
hu: Webcím átirányítás szerkesztése

en: Delete URL redirect
hu: Webcím átirányítás törlése

en: The redirect %redirect has been deleted.
hu: %redirect átirányítás törlése megtörtént.

en: Invalid redirect URL %url provided.
hu: A megadott %url átirányítási webcím érvénytelen.

en: It is not allowed to create a redirect from the front page.
hu: Nem engedélyezett átirányítást létrehozni a címlapról.

en: There is no redirect yet.
hu: Még nincsenek átirányítások.

en: - All languages -
hu: - Minden nyelv -
