Double Field (5.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: list
ar: قائمة

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: yes
ar: نعم

en: On
ar: في

en: Size
ar: الحجم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Required
ar: ضروري

en: Label
ar: التسمية

en: Open
ar: مفتوح

en: no
ar: لا

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Off
ar: إيقاف

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Scale
ar: النطاق

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Rows
ar: صفوف

en: Hidden
ar: مخفي

en: Key
ar: المفتاح

en: Ok
ar: حسنًا

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Precision
ar: الدقة

en: The number of digits to the right of the decimal.
ar: عدد الأرقام بعد الفاصلة.

en: Decimal marker
ar: الفاصلة العشرية

en: Allowed values
ar: القيم المسموح بها

en: Space
ar: فراغ

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Comma
ar: فاصلة

en: Display as link
ar: عرض كرابط

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق

en: Field types
ar: أنواع الحقل

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Thousand marker
ar: علامة الآلاف

en: Thin space
ar: فضاء ضيق

en: On label
ar: المسمى للقيمة On

en: Off label
ar: المسمى للقيمة Off

[ctx: decimal places]
en: Scale
ar: المقياس
