Double field (8.x-3.0-alpha5) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: yes
da: ja

en: On
da: Tilsluttet

en: Size: !size
da: Størrelse: !size

en: Size
da: Størrelse

en: Number
da: Antal

en: - None -
da: - Ingen -

en: Required
da: Obligatorisk

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Open
da: Åben

en: Text
da: Tekst

en: Email
da: E-mail

en: no
da: nej

en: Block
da: Blok

en: Off
da: Afbrudt

en: Inline
da: Integreret

en: Field type
da: Felttype

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Maximum
da: Maksimum

en: Scale
da: Skalér

en: Details
da: Detaljer

en: Table
da: Tabel

en: List type
da: Listetype

en: String
da: Tekst

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Rows
da: Rækker

en: Integer
da: Heltal

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Hidden
da: Skjult

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: Select list
da: Valgliste

en: Style
da: Typografi

en: Tabs
da: Faner

en: Text area
da: Tekstområde

en: Save field settings
da: Gem feltindstillinger

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Float
da: Kommatal

en: Precision
da: Præcision

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
da: Det samlede antal cifre som skal gemmes i databasen, inklusive dem til højre for kommaet.

en: The number of digits to the right of the decimal.
da: Antal cifre til højre for kommaet.

en: Columns
da: Kolonner

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: Boolean
da: Boolsk

en: Field types
da: Felttyper

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
da: Liste af tilladte værdier: hver nøgle skal være et gyldigt heltal eller kommatal.

en: Allowed values list: keys must be integers.
da: Liste af tilladte værdier: nøgler skal være heltal.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
da: Den mindste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
da: Den højeste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et maksimum.

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Save and publish
da: Gem og udgiv

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
da: Værdierne som dette felt kan indeholde. Indtast én værdi pr. linje på formen nøgle|værdi.

en: Unformatted list
da: Uformatteret liste

en: The value you selected is not a valid choice.
da: Den valgt værdi er ikke et gyldigt valg.

en: This value should be of the correct primitive type.
da: Denne værdi skal være af den korrekte primitive type.

en: "On" label
da: "Til"-etiket

en: "Off" label
da: "Fra"-etiket
