Draggable dashboard (8.x-2.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Region
ar: المنطقة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Configure
ar: ضبط

en: Block
ar: الصندوق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Configure block
ar: ضبط الصندوق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Delete block
ar: احذف الصندوق

en: Columns
ar: أعمدة

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: No blocks in this region
ar: لا صناديق في هذه المنطقة

en: The block cannot be placed in this region.
ar: لا يمكن وضع الصندوق في هذه المنطقة.

en: Weight for @block block
ar: وزن الصندوق @block

en: Region for @block block
ar: منطقة الصندوق @block

en: Filter by block name
ar: تصفية الصناديق حسب الاسم
