Drupal Remote Dashboard (4.1.0-rc3) - en to ar translation catalogue (121 entries)

en: select
ar: اختر

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: enable
ar: تفعيل

en: Status
ar: الحالة

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: disabled
ar: معطَّل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: unknown
ar: مجهول

en: Tags
ar: وسوم

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Test
ar: الاختبار

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Link
ar: رابط

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Core
ar: النواة

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Configure
ar: ضبط

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Error
ar: خطأ

en: Created
ar: الإنشاء

en: Exclude
ar: إقصاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Host
ar: المستضيف

en: Update status
ar: حالة التحديث

en: Header
ar: الترويسة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Mode
ar: النمط

en: Warning
ar: تحذير

en: OK
ar: موافق

en: configure
ar: ضبط

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Domain
ar: النطاق

en: Current
ar: الحالي

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: General
ar: عام

en: External
ar: خارجي

en: Process
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Port
ar: منفذ

en: Hidden
ar: مخفي

en: Key
ar: المفتاح

en: Messages
ar: الرسائل

en: Activity
ar: النشاط

en: Info
ar: معلومات

en: Session
ar: الجلسة

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Installed
ar: مثبت

en: Changed
ar: تم التغير

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Authentication
ar: المصادقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Security update
ar: تحديث أمني

en: Review
ar: المراجعة

en: disable
ar: تعطيل

en: Apply
ar: تطبيق

en: Information
ar: معلومات

en: PHP Code
ar: كود PHP

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Extension
ar: امتداد

en: ok
ar: حسنا

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: Account
ar: الحساب

en: Project not secure
ar: المشروع غير آمن

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ar: هذا المشروع غير آمن طبقا لفريق أمن دروبال، ولم يُعد متاحا للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذا المشروع حالا.

en: Project revoked
ar: المشروع مسحوب

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ar: لقد سُحب هذا المشروع ولم يُعد متاحا للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذا المشروع حالا.

en: Project not supported
ar: المشروع غير مدعوم

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ar: لقد توقف دعم هذا المشروع ولم يُعد متاحا للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذا المشروع حالا.

en: No available releases found
ar: لا تتوفر أي إصدارات

en: Release revoked
ar: سُحبت النسخة

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ar: لقد سُحبت النسخة المركبة حاليا ولم تعد متاحة للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذه النسخة أو الترقية.

en: Release not supported
ar: النسخة غير مدعومة

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ar: النسخة المركبة حاليا غير مدعومة الآن، ولم تعد متاحة للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذه النسخة أو الترقية.

en: Invalid info
ar: معلومات غير سليمة

en: Errors
ar: اخطاء

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Run cron
ar: تشغيل مجدول الأعمال (كرون)

en: Run updates
ar: تشغيل التحديثات

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Drupal version
ar: نسخة دروبال

en: - All -
ar: - الكل -

en: Ping
ar: الإشارة

en: Unknown release date
ar: تاريخ إصدار مجهول

en: Warnings
ar: تحذيرات

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Failed to get available update data.
ar: فشل في جلب بيانات التحديث المتاحة.

en: No available update data
ar: لا توجد بيانات تحديث متاحة.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Update Translations
ar: تحديث الترجمات
