Drupal Remote Dashboard (4.1.0-rc3) - en to ru translation catalogue (166 entries)

en: select
ru: выбор

en: enabled
ru: включено

en: enable
ru: включить

en: Status
ru: Статус

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Actions
ru: Действия

en: disabled
ru: отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: unknown
ru: неизвестный

en: Tags
ru: Теги

en: Support
ru: Поддержка

en: Projects
ru: Проекты

en: Project
ru: Проект

en: Project settings
ru: Настройки проекта

en: Project types
ru: Типы проектов

en: Download
ru: Скачать

en: Version
ru: Версия

en: Releases
ru: Версии

en: Major version
ru: Основная версия

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Test
ru: Тест

en: Message
ru: Сообщение

en: No log messages available.
ru: В системном журнале нет сообщений.

en: Password
ru: Пароль

en: Link
ru: Ссылка

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Core
ru: Ядро

en: View
ru: Просмотр

en: Authentication Settings
ru: Настройки авторизации

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Configure
ru: Настроить

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Error
ru: Ошибка

en: Created
ru: Создано

en: Exclude
ru: Исключить

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Page
ru: Страница

en: Host
ru: Хост

en: Update status
ru: Состояние обновления

en: Header
ru: Шапка

en: Filter
ru: Фильтр

en: Mode
ru: Режим

en: Warning
ru: Предупреждение

en: configure
ru: настроить

en: Authored by
ru: Автор

en: Domain
ru: Домен

en: Current
ru: Текущий

en: Desc
ru: По убыванию

en: Code
ru: Код

en: General
ru: Общий

en: External
ru: Внешний

en: Process
ru: Обработка

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Port
ru: Порт

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Key
ru: Ключ

en: Messages
ru: Сообщения

en: Domain ID
ru: ID домена

en: Activity
ru: Активность

en: Info
ru: Инфо

en: Requirements
ru: Требования

en: Session
ru: Сессия

en: Installed
ru: Установлено

en: Changed
ru: Изменение

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Security update
ru: Обновление безопасности

en: Review
ru: Проверка

en: disable
ru: отключить

en: Storage
ru: Хранилище

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Information
ru: Информация

en: PHP Code
ru: PHP-код

en: Composer
ru: Композитор

en: Language code
ru: Код языка

en: Extension
ru: Расширение

en: Execute PHP
ru: Выполнить PHP

en: ok
ru: OK

en: Build
ru: Конструктор

en: Local
ru: Локально

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Account
ru: Учётная запись

en: Project not secure
ru: Проект небезопасен

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ru: Этот проект помечен командой безопасности Drupal как уязвимый и больше недоступен для скачивания. Настоятельно рекомендуется немедленно отключить всё, что в него входит!

en: Project revoked
ru: Проект отозван

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ru: Данный проект отозван автором и больше недоступен для скачивания. Настоятельно рекомендуется отключить всё, что в него входит!

en: Project not supported
ru: Проект не поддерживается

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ru: Данный проект больше не поддерживается и недоступен для скачивания. Настоятельно рекомендуется отключить всё, что в него входит!

en: No available releases found
ru: Доступные версии не найдены

en: Release revoked
ru: Версия отозвана

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ru: Установленная в данный момент версия отозвана автором и больше недоступна для скачивания. Настоятельно рекомендуется отключить всё, что в неё входит, или произвести обновление!

en: Release not supported
ru: Версия не поддерживается

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ru: Установленная в данный момент версия больше не поддерживается и недоступна для скачивания. Настоятельно рекомендуется отключить всё, что в неё входит, или произвести обновление!

en: Invalid info
ru: Неверная информация

en: Domain settings
ru: Настройки домена

en: Domains
ru: Домены

en: Errors
ru: Ошибки

en: Public key
ru: Публичный ключ

en: Release
ru: Версия

en: Not supported
ru: Не поддерживается

en: TODO
ru: СДЕЛАТЬ

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Supported
ru: Поддерживается

en: Recommended
ru: Рекомендовано

en: Unsupported
ru: Не поддерживается

en: Private key
ru: Личный ключ

en: Run cron
ru: Запустить cron

en: Run updates
ru: Запустить обновления

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Unknown error!
ru: Неизвестная ошибка!

en: Core settings
ru: Установки ядра

en: Drupal version
ru: Версия Drupal

en: Authentication type
ru: Тип аутентификации

en: Are you sure you want to delete @name?
ru: Вы действительно хотите удалить @name?

en: click here
ru: нажмите здесь

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Script
ru: Сценарий

en: Unknown release date
ru: Неизвестная дата версии

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Warnings
ru: Предупреждения

en: Hosts
ru: Хосты

en: Flush all caches
ru: Очистить все кэши

en: token
ru: маркер

en: Recommended release
ru: Рекомендованная версия

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Status message
ru: Статус

en: Failed to get available update data.
ru: Сбой при попытке получить обновления.

en: No available update data
ru: Нет доступных данных для обновления

en: Drupal Remote Dashboard
ru: Удалённая панель управления

en: Monitoring
ru: Монитор

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: SSH2 Settings
ru: Настройки SSH2

en: Auth mode
ru: Режим аутентификации

en: Username and password
ru: Имя пользователя и пароль

en: Cores
ru: Ядра

en: Update this item
ru: Обновить этот элемент

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Create new Project entities
ru: Создать новые сущности проекта

en: Administer Project entities
ru: Администрировать новые сущности проекта

en: Delete Project entities
ru: Удалить сущности проекта

en: Edit Project entities
ru: Редактировать сущности проекта

en: View published Project entities
ru: Просмотреть опубликованные проекты
