Drupal Remote Dashboard (4.1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (128 entries)

en: select
fa: انتخاب

en: enabled
fa: فعال

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Project settings
fa: تنظیمات پروژه

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Releases
fa: انتشارها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Message
fa: پیام

en: No log messages available.
fa: هیچ گزارشی در دسترس نیست.

en: Password
fa: گذرواژه

en: Link
fa: پیوند

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Flush Cache
fa: تخلیه حافظه موقت

en: Core
fa: هسته

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Configure
fa: پیکربندی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Exclude
fa: استثنا

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Host
fa: میزبان

en: Update status
fa: وضعیت به‌روزرسانی

en: Header
fa: سربرگ

en: Filter
fa: فیلتر

en: Mode
fa: سبک

en: Warning
fa: هشدار

en: OK
fa: موافقت

en: configure
fa: پیکربندی

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Domain
fa: دامنه

en: Current
fa: جاری

en: Desc
fa: نزولی

en: Code
fa: کد

en: General
fa: عمومی

en: External
fa: خارجی

en: Process
fa: پردازش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Port
fa: درگاه

en: Hidden
fa: پنهان

en: Key
fa: کلید

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Activity
fa: فعالیت

en: Info
fa: اطلاعات

en: Requirements
fa: نیازمندی‌ها

en: Session
fa: نشست

en: Cron
fa: کرون

en: Installed
fa: نصب شده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: User name
fa: نام کاربری

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Review
fa: بازبینی

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Information
fa: اطلاعات

en: PHP Code
fa: کد PHP

en: Language code
fa: کد زبان

en: Extension
fa: پسوند

en: ok
fa: قبول

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Locked
fa: قفل شده

en: Account
fa: حساب

en: Project not secure
fa: پروژه امن نیست

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
fa: این پروژه توسط تیم امنیتی دروپال ناامن شناخته شده است و دیگر برای دریافت در دسترس نیست. غیرفعال نمودن تمام محتویات این پروژه اکیدا توصیه می‌شود!

en: Project revoked
fa: پروژه باطل شده

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
fa: این پروژه ابطال شده است و دیگر برای دریافت در دسترس نیست. اکیدا توصیه می‌شود تمام اجزای پروژه را غیرفعال کنید.

en: Project not supported
fa: پروژه پشتیبانی نمی‌شود

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
fa: این پروژه دیگر پشتیبانی نمی‌شود و دیگر برای دریافت در دسترس نیست. غیرفعال نمودن هرآنچه شامل این پروژه است بسیار ارجحیت دارد!

en: No available releases found
fa: هیچ انتشاری در دسترس نیست

en: Release revoked
fa: انتشار ابطال شده است.

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
fa: نسخه نصب شده کنونی ابطال شده است و دیگر برای دریافت در دسترس نیست. غیرفعال نمودن تمام اجزاء این انتشار یا به‌روزرسانی اکیدا توصیه می‌شود.

en: Release not supported
fa: انتشار پشتیبانی نمی‌شود

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
fa: نسخه نصب شده کنونی پشتیبانی نمی‌شود و دیگر برای دریافت در دسترس نیست. غیر فعال نمودن هرآنچه شامل این پروژه است یا به‌روز رسانی آن بسیار ارجحیت دارد!

en: Invalid info
fa: اطلاعات نامعتبر

en: Errors
fa: خطاها

en: Release
fa: انتشار

en: Error message
fa: پیام خطا

en: Run cron
fa: اجرای کرون

en: Run updates
fa: اجرای به‌روزرسانی‌ها

en: Warning message
fa: پیام هشدار

en: Are you sure you want to delete @name?
fa: آیا از حذف @name اطمینان دارید؟

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Ping
fa: پینگ

en: Unknown release date
fa: تاریخ انتشار ناشناخته

en: Warnings
fa: هشدارها

en: Flush all caches
fa: تخلیه کلیه حافظه‌های موقت

en: token
fa: رمز

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Status message
fa: پیام وضعیت

en: Failed to get available update data.
fa: دریافت اطلاعات به‌روزرسانی‌های دسترس موفقیت‌آمیز نبود.

en: No available update data
fa: هیچ اطلاعات به‌روز‌رسانی در دسترس نیست

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
