Drupal Remote Dashboard (8.x-3.2) - en to sl translation catalogue (48 entries)

en: select
sl: izberi

en: enable
sl: omogoči

en: Status
sl: Stanje

en: Prefix
sl: Predpona

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Type
sl: Tip

en: Actions
sl: Akcije

en: Language
sl: Jezik

en: Administration
sl: Upravljanje

en: Action
sl: Akcija

en: Tags
sl: Oznake

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Download
sl: Prenesi

en: Edit
sl: Uredi

en: Reset
sl: Ponastavi

en: None
sl: Brez

en: Password
sl: Geslo

en: Link
sl: Povezava

en: Category
sl: Kategorija

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Core
sl: Jedro

en: View
sl: Prikaži

en: Configure
sl: Nastavi

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: All
sl: Vsi

en: Active
sl: Aktiven

en: Page
sl: Stran

en: Good
sl: Zadovoljiva

en: Host
sl: Gostitelj

en: Header
sl: Glava

en: Mode
sl: Način

en: configure
sl: nastavi

en: Authored by
sl: Avtor

en: Domain
sl: Domena

en: General
sl: Splošno

en: Port
sl: Vrata

en: Hidden
sl: Skrito

en: Key
sl: Ključ

en: Info
sl: Podatki

en: Installed
sl: Nameščeno

en: disable
sl: onemogoči

en: Language code
sl: Koda jezika

en: Run cron
sl: Poženi Cron
