Drupal Remote Dashboard (8.x-3.20) - en to mr translation catalogue (53 entries)

en: select
mr: निवडा

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: enable
mr: समर्थ

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Language
mr: भाषा

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: unknown
mr: अज्ञात

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Project types
mr: प्रकल्पाचे प्रकार

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Link
mr: दुवा

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Core
mr: मूळ

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Good
mr: चांगला

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Authored by
mr: लेखक

en: General
mr: साधारण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Account
mr: खाते
