Drupal Remote Dashboard (8.x-3.22) - en to ug translation catalogue (47 entries)

en: select
ug: تاللاش

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: enable
ug: ئېچىش

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Type
ug: تىپى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: Test
ug: سىناق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Error
ug: خاتالىق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Mode
ug: مودېل

en: OK
ug: جەزملەش

en: configure
ug: تەڭشەش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: ,
ug: ،

en: Code
ug: كود

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Language code
ug: تىل كودى

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: - All -
ug: ھەممىسى
