Drupal Remote Dashboard (8.x-3.23) - en to is translation catalogue (75 entries)

en: enabled
is: virkt

en: enable
is: virkja

en: Status
is: Staða

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: disabled
is: óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: unknown
is: óþekkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: Releases
is: Útgáfur

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Test
is: Prófa

en: Message
is: Skilaboð

en: No log messages available.
is: Engin kerfisskilaboð fáanleg.

en: Password
is: Lykilorð

en: Link
is: Hlekkur

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Flush Cache
is: Hreinsa flýtiminni

en: Core
is: Kjarni

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: ID
is: Kenni

en: Configure
is: Stilla

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Error
is: Villa

en: Created
is: Stofnað

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Host
is: Vél

en: Update status
is: Uppfærslustaða

en: Header
is: Haus

en: Filter
is: Sía

en: Mode
is: Hamur

en: Warning
is: Viðvörun

en: OK
is: Í lagi

en: configure
is: stilla

en: Authored by
is: Höfundur

en: Current
is: Núverandi

en: Code
is: Kóði

en: General
is: Almennt

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Hidden
is: Falið

en: Branch
is: Útibú

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Security update
is: Öryggisuppfærsla

en: Review
is: Yfirlestur

en: disable
is: afvirkja

en: Storage
is: Geymsla

en: Apply
is: Virkja

en: Information
is: Upplýsingar

en: PHP Code
is: PHP kóði

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: ok
is: Í lagi

en: Account
is: Aðgangur

en: Run cron
is: Keyra cron

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
