Drupal Remote Dashboard (8.x-3.5) - en to ka translation catalogue (64 entries)

en: select
ka: მონიშვნა

en: enable
ka: ჩართვა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Type
ka: ტიპი

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: Language
ka: ენა

en: Administration
ka: ადმინისტრირება

en: Action
ka: ოპერაცია

en: Tags
ka: ტეგები

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Download
ka: გადმოტვირთვა

en: Version
ka: ვერსია

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: None
ka: არცერთი

en: Test
ka: ტესტი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Password
ka: პაროლი

en: Link
ka: ბმული

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Label
ka: სათაური

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Created
ka: შექმნილია

en: All
ka: ყველა

en: Active
ka: აქტიური

en: Page
ka: გვერდი

en: Good
ka: კარგი

en: Database
ka: მონაცემტა ბაზა

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: configure
ka: კონფიგურირება

en: Authored by
ka: ავტორი

en: Domain
ka: დომენი

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Desc
ka: აღწერა

en: Code
ka: კოდი

en: General
ka: ზოგადი

en: Port
ka: პორტი

en: Hidden
ka: დამალული

en: Key
ka: გასაღები

en: Info
ka: ინფო

en: warning
ka: გაფრთხილება

en: critical
ka: კრიტიკული

en: Session
ka: სესია

en: Cron
ka: კრონი

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: ‹ Previous
ka: ‹ წინა

en: Next ›
ka: შემდეგი ›

en: PHP Code
ka: PHP კოდი

en: Language code
ka: ენის კოდი

en: info
ka: ინფორმაცია

en: Run cron
ka: კრონის  გაშვება

en: alert
ka: გაფრთხილება

en: - All -
ka: - ყველა -

en: All messages
ka: ყველა შეტყობინება
