Drupal Remote Dashboard (8.x-3.9) - en to kn translation catalogue (97 entries)

en: select
kn: ಆಯ್ದುಕೊಳ್ಳು

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Support
kn: ಬೆಂಬಲ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Good
kn: ಉತ್ತಮ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Domain
kn: ಡೊಮೈನ್

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Process
kn: ಪ್ರಕ್ರಿಯೆ

en: Encryption
kn: ಗೂಢಲಿಪೀಕರಣ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Accounts
kn: ಖಾತೆಗಳು

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Domain ID
kn: ಡೊಮೈನ್ ಐಡಿ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Requirements
kn: ಅಗತ್ಯ ಅಂಶಗಳು

en: Driver
kn: ಚಾಲಕ

en: Session
kn: ಉಪಆವೃತ್ತಿ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Finishing
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Extension
kn: ವಿಸ್ತರಣೆ

en: ok
kn: ಸರಿ

en: Build
kn: ನಿರ್ಮಾಣ

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Patches
kn: ತೇಪೆ

en: Errors
kn: ದೋಷಗಳು

en: Release
kn: ಬಿಡುಗಡೆ

en: Revoked
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Not supported
kn: ಅಸಮರ್ಥಿತ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Unsupported
kn: ಬೆಂಬಲವಿಲ್ಲದ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Authentication type
kn: ದೃಢೀಕರಣದ ಬಗೆ

en: Script
kn: ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್

en: Ping
kn: ಪಿಂಗ್

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು

en: Error messages to display
kn: ದೋಷದ ಬಗ್ಗೆ ಸಂದೇಶ ಪ್ರದರ್ಶಿಸು

en: Cache pages for anonymous users
kn: ಅನಾಮಧೇಯ ಬಳಕೆದಾರರಿಗೋಸ್ಕರ ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಮರಣಕೋಶದಲ್ಲಿದೆ.
