Droopler (8.x-2.1-rc2) - en to he translation catalogue (149 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: enabled
he: פעיל

en: E-mail
he: אימייל

en: Item
he: פריט

en: disabled
he: מושבת

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Quantity
he: כמות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Categories
he: קטגוריות

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: File
he: קובץ

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Number
he: מספר

en: - None -
he: - ללא -

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: categories
he: סיווגים

en: Help
he: עזרה

en: Summary
he: תקציר

en: Update
he: עדכון

en: Icon
he: סמל

en: Menu
he: תפריט

en: Teaser
he: תקציר

en: mail
he: דואר

en: Updated
he: עודכן

en: Total
he: סך הכל

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: n/a
he: -ללא-

en: Picture
he: תמונה

en: Mail
he: מייל

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: All
he: הכל

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Bottom
he: למטה

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Gallery
he: גלריה

en: Items
he: פריטים

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Details
he: פרטים

en: Price
he: מחיר

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Forum
he: פורום

en: Loop
he: בלופ

en: Background color
he: צבע רקע

en: User login
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Counter
he: מונה

en: Banner
he: באנר

en: Filters
he: מסננים

en: Close
he: סגירה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Hidden
he: מוסתר

en: Token
he: אסימון

en: Front page
he: דף הבית

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Reference
he: רפרנס

en: Video
he: וידאו

en: Cart
he: סל קניות

en: Product
he: מוצר

en: Changed
he: השתנה

en: Products
he: מוצרים

en: Orders
he: הזמנות

en: Document
he: מסמך

en: New
he: חדש

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: image
he: תמונה

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Next page
he: הדף הבא

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: Form
he: טופס

en: Editor
he: עורך

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Language code
he: קוד השפה

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Administrator
he: מנהל

en: Columns
he: עמודות

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: YouTube
he: יוטיוב

en: File download
he: הורדת קבצים

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Vimeo
he: וימאו

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: Payment Method
he: שיטת תשלום

en: Pagination
he: דפדוף

en: Installed %module module.
he: הותקן המודול %module.

en: Personal contact form
he: טופס קשר אישי

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Long text
he: טקסט ארוך

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Shop
he: חנות

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Order number
he: מספר הזמנה

en: Text Formats
he: מבני טקסט

en: Asc
he: סדר עולה

en: You have not placed any orders with us yet.
he: לא ביצעת הזמנות אצלנו עדיין.

en: Master
he: מאסטר

en: Blog teaser
he: תקציר הבלוג

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Wide
he: רחב

en: Link format settings
he: הגדרות פורמט קישור

en: Page @items.current
he: עמוד @items.current

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Narrow
he: צר
