Droopler (8.x-2.2-rc1) - en to mr translation catalogue (58 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: On
mr: वर

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Download
mr: डाउनलोड

en: view
mr: दाखवा

en: unpublished
mr: अप्रकाशीत

en: created
mr: तयार झाले

en: File
mr: फाईल

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Number
mr: अंक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: categories
mr: गट

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Small
mr: लहान

en: mail
mr: मेल

en: Updated
mr: सुधारित

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Mail
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Last post
mr: शेवटचे प्रकाशन

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Price
mr: किंमत

en: State
mr: राज्य

en: Forum
mr: चर्चा

en: Add new comment
mr: नवी प्रतिक्रिया द्या

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Topics
mr: विषय

en: Posts
mr: प्रकाशन

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा
